Kemoterapi Tedavisi

Kemoterapi,Kemoterapi Tedavisi,Kemoterapi Tedavisi Yan Etkileri Kanser tedavisinde Kemoterapi tedavisi genel olarak kanser tedavisinde kullanılan ilaç tedavisini kapsamaktadır. Kanser hücrelerinin ilaçla tedavi edilmesidir.Kemoterapi tedavisi
 

Kemoterapi

Kemoterapi tedavisi genel olarak kanser tedavisinde kullanılan ilaç tedavisini kapsamaktadır. Kanser hücrelerinin ilaçla tedavi edilmesidir.Kemoterapi tedavisi uygulama şekli tümörün cinsine kanserin büyüklüğüne ve yerleşim alanına göre medilak onkoloji doktorunuz tarafından belirlenir.

Kemoterapi Tedavisi

Kemoterapi tedavisindeki tedavi amacı  anti-kanser ilaçlarıyla kanserli hücrelerin yok olmasını sağlamak veya minumum düzeye indirmeye çalışmaktır.Kemoterapi tedavisi cerrahi operasyonlarla birlikte uygulanabildiği gibi kemoterapi,yanında radyoterapi tedavisi ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Kemoterapi İlaçları

Kemoterapi tedavisinde kullanılan ilaçlar ağız yoluyla alınabildiği gibi bazı hastalarda ise bazı ilaçlar damardan uygulanmak süretiyle uygulanabilir.Bütün kemoterapi ilaçları saç dökülmesi yapmaz.Kemoterapi tedavisine bağlı olarak oluşan oluşan saç dökülmelerinde tedaviden belli bir süre sonra dökülen saçlarınız tekrar çıkacaktır.Fakat bazı özel durumlarda direkt olarak hastanın omuriliğine de verilebildiği gibi çok nadir olarak adale bölgesinden de verilebilmektedir.

Kemoterapi Nedir?

 Kemoterapi tedavilerine bağlı olarak kan değerlerinde ciddi düzeylerde değişimler olabilmektedir.Kemoterapi uygulamalarından önce mutlaka kan değerleriniz kontrol edilmektedir. 

Kemoterapi Yan Etkileri

Hastaya kemoterapi tedavisi uygulanırken kanser hastalığının seyrine göre serumdan damar yoluyla damla damla ilaç verilmektedir. Bazı kanser hastaları ilaç verilirken serumun etkisiyle damar yolunda ağrı, acı ve yanma hissedebilmektedir.  safra kesesi tümörü .

 

Facebook sayfamızı beğenerek bizi takip edebilirsiniz.

Akciğer   Kanseri içintıklayınız

Meme      Kanseri için tıklayınız

Prostat    Kanseri için tıklayınız

mide        Kanseri için tıklayınız

Lenf         Kanseri için tıklayınız

Sosyal Medya

Sitemizin amacı

  • Kanser hastalarına faydalı bilgiler sunmak.

Sık Sorulan Sorular

Yeni Konular

Çok Okunanlar