Gırtlak kanseri tedavisi gören savaş ay vefat etti.

Savaş ay vefat etti.
 

Savaş Ay 

Gırtlak kanseri olan sanatçı kanser tedavisini Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde radyoterapi tedavisi görerek tamamladı.Larenks kanseri tedavisi gören sanatçı insanlar kendilerinde oluşan ses kısıklığını küçümsememeli ve uzman hekime kontrol ettirmelidir.

Gırtlak kanseri erken teşhis koyulması durumunda tedavi başarı şansı %95 kadar çıkan bir kanser türüdür. Gırtlak kanseri belirtileri içerisinde en belirgin olan ve erken teşhis koyulma şansını en fazla artıran belirtisi ses kısıklığıdır. 

Savaş Ay tedavisini  1,5 aydır Eski adı ile samatya şimdi ise İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sürdürüyordu.  Savaş Ay hekimlerin tüm müdahalelerine rağmen maalesef kurtarılamadı.  Gırtlak kanseriyle  mücadele eden savaş ay 59 yaşındaki bir gazeteci idi. Savaş Ay’ın boğazında son dönemde yeni bir tümör oluştu. Doktorlar acil ameliyata alınmasını istedi. 

Ünlü gazeteci, yeni ameliyat hakkında düşünmek için doktorlardan zaman isteyip boğazının delinmesine izin vermedi. Doktorların acil ameliyat talebine izin vermeyen Savaş Ay, bugün öğlen saatlerinde fenalaştı. Kalbi duran Ay’ı hayata döndürmek için doktorlar uzun süre uğraş verdi. Çabalar sonuçsuz kalınca ünlü gazeteci, 15.00 sıralarında yaşamını yitirdi.

Gırtlak Kanseri belirtileri içerisinde ses kısıklığı önemli bir yer tutmaktadır. Radyoterapi tedavisine bağlı olarak biraz ses kısıklığı yaşasada başka bir problem yaşamadığını açıkladı.

Gırtlak kanseri nedir ve tedavisi nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.

 

Sosyal Medya

Sitemizin amacı

  • Kanser hastalarına faydalı bilgiler sunmak.

Sık Sorulan Sorular

Yeni Konular

Çok Okunanlar