Aile Hekimi Randevu Alma, Aile Hekiminden Randevu Alma

Aile hekimliği için vatandaşlar devlet hastanelerinde olduğu gibi randevu alacaklardır.
 

Kaynak:www.edevletssk.com

Yeni getirilen uygulama ile vatandaşlar devlet hastanelerine giderken randevu aldıkları gibi aile hekimlerine giderken de randevu almak durumunda kaldılar.

                                                             

Merkezi Randevu Sistemine geçilmesinde ki ana sebep vatandaşların aile hekimliklerine muayene olmak için ağırlıklı olarak sabah saatlerinde başvurmaları ve saatlerce sırada beklemek durumunda kalmalarıdır. Daha dengeli ve sıranın daha az olacağı bir sistem gereksinimi olduğu için artık randevu ile aile hekimliklerine başvuru yapılacaktır. Böylelikle vatandaşlarımız hastanelerde ve Aile Sağlığı Merkezlerinde sıra bekleyerek zaman harcamayacak, kendilerinin belirlediği zaman diliminde kolaylıkla sağlık hizmeti alabileceklerdir. 2 şekilde randevu alabilirsiniz…

 

1) İnternet üzerinden aşağıdaki bağlantıdan giriş yaparak

2) 182 hattını arayıp aile hekiminizi seçerek randevu alabilirsiniz.

Aile Hekimi Randevu almak için Tıklayınız

• Muayene olmak için randevu almak zorunluluğu var mı?

Hayır. İsteyen vatandaşlarımız randevu almadan da Aile Hekimine müracaat edebilir. Ancak randevu ile gidildiği takdirde muayene sırası beklemeden, kendilerine uygun zaman diliminde kolaylıkla muayene olabilirler.
• Acil durumlarda da randevu alınacak mı?

Aile hekimine muayene olabilmek için randevu almak zorunlu değildir. Randevu sistemi hastalarımızın konforlu sağlık hizmeti almasını sağlayacaktır. Ayaktan başvuran hiçbir hastamız da mağdur edilmeyecek, muayenesi yapılacaktır. Acil olarak gelen hastalara ise öncelik tanınacaktır.
• Aile Hekiminin izinli olduğu durumlarda nasıl randevu alınacak?

Hastalarımız kendi Aile Hekimlerinin izinli olduğu durumlarda, kendi aile hekimlerine vekâlet eden aile hekimine ayaktan başvurarak muayenelerini olabilecekler.
• Randevu hizmeti karşılığında herhangi bir ücret ödenecek mi?

Bakanlığımız tarafından randevu hizmeti karşılığında vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Vatandaşlarımız 182 no’lu telefonu aradıklarında sadece bağlı bulundukları operatörün tarifesine göre ücret ödemektedir. Vatandaşlarımız ayrıca İnternet üzerinden ve mobil cihazlara indirilen uygulamalar ile ücretsiz olarak randevu alacaklardır.

Kanser tedavisi gibi ciddi tedaviler merkez hastanellerde yapılacaktır.

Edevlet şifresi edevletssk.com daki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya

Sitemizin amacı

  • Kanser hastalarına faydalı bilgiler sunmak.

Sık Sorulan Sorular

Yeni Konular

Çok Okunanlar